zásadní kniha
pro muže i ženy,
jak dosáhnout
harmonie ve vztazích

Poznejte své ženské potřeby
a naučte se o nich komunikovat s muži.

ZÍSKEJTE ZÁSADNÍ KNIHU PRO KVALITNÍ VZTAHY

Dynamická
fáze

Ovulační
fáze

premenstruační
fáze

menstruační
fáze

POZNEJTE 4 ZÁKLADNÍ PROMĚNY,

kterými jako žena během měsíce procházíte.
Objevte tajemství své cykličnosti a možnosti, jak ji využívat ke svému prospěchu –
a naučte se také o svých ženských potřebách komunikovat se svým okolím.

Dynamická
fáze

Dynamická fáze

JAKÉ JSOU VAŠE POTŘEBY V DYNAMICKÉ FÁZI?

Potřeba většího množství aktivit. Dynamická fáze je ideální pro to dohnat všechno, co jste zameškaly ve své odpočinkové fázi! Klidně pracujte na deseti úkolech zároveň, multitasking je v této fázi vaší silnou stránkou.

Potřeba akce a pohybu. V této fázi rozhodně neseďte doma! Odpočinek vám dělal dobře v předchozí, menstruační fázi, ale v této fázi vám bude příliš mnoho nicnedělání energii brát!

Potřeba bytí ve vnějším světě. Fyzické aktivity, sport, spole- čenské dění – to všechno si nenechte v této fázi ujít.
Potřeba nezávislosti a samostatnosti. V dynamické fázi jste výkonná a akční – a taky netrpělivá. Proto se vám může zdát, že vás lidé kolem zdržují, a výjimkou nebude ani váš partner nebo vaše děti. Dopřejte si nezávislost a samostatnost, ať už ve svých soukromých aktivitách, tak při práci na úkolech v zaměstnání.

Potřeba nových impulsů a výzev. V této fázi můžete často toužit po něčem novém, ať už se to týká vašeho osobního života nebo práce, tak se tomu nebraňte a jděte do toho. A pozor: platí to i v sexu!

Ovulační
fáze

Ovulační fáze

JAKÉ JSOU VAŠE POTŘEBY V OVULAČNÍ FÁZI?

Potřeba lásky. Ovulační fáze je fází lásky a vy ji potřebujete jak dávat, tak cítit. Svou lásku můžete druhým dávat najevo všemi možnými způsoby – fyzicky skrze doteky či milování s partnerem, nebo nefyzicky slovy nebo péčí: vařením, pečením, hraním si s dětmi, povídáním si s lidmi… Zároveň se nebojte říct si partnerovi o vyznání lásky!

Potřeba společenského dění a společenství s druhými lidmi. V této fázi v žádném případě neseďte doma sama. Nejlíp vám bude mezi lidmi a ve víru dění a zábavy. Užívejte si to vše naplno – protože v následujících fázích se vám už tak moc do vnějšího světa chtít nebude.

Potřeba sexu a milování. Matka příroda vám dává najevo, že je čas na početí dítěte, a tak proč toho nevyužít a neužít si skvělý vášnivý sex? Navíc platí, že dostatek orgasmů (nejen) v ovulační fázi snižuje projevy premenstruačního syndromu!

Potřeba péče o sebe i o druhé. Před týdnem vám to nešlo, ale tento týden vařte, pečte, smažte, pečujte o děti, muže, domácnost i sebe samou, bude vás to bavit a naplňovat.

Potřeba komunikace. Řešíte něco se svým partnerem nebo s kýmkoli jiným? Tohle je na to skvělá fáze díky vašemu daru empatie a schopnosti naslouchat.

Premenstruační
fáze

Premenstruační fáze

JAKÉ JSOU VAŠE POTŘEBY V PREMENSTRUAČNÍ FÁZI?

Potřeba lásky. Obzvlášť v premenstruační fázi potřebujte vědět a cítit, že jste milována, a to i přesto, že jste zrovna protivná, náladová, kritická a přecitlivělá.

Potřeba kreativního vyjádření. Premenstruační fáze bývá také nazývána fází kreativní, protože se vám otevírají brány bezmezné tvořivosti. Popusťte naplno uzdu svému tvořivému duchu a pište, malujte, skládejte poezii, šijte, vyrábějte šperky, hračky, pečujte o zahrádku…

Potřeba spojení se zemskou energií. Ať chcete nebo ne, jako žena jste spojena se Zemí, a právě v této fázi vám mohou procházky a kontakt s přírodou pomoci s nepříjemnými projevy premenstruačního syndromu.

Potřeba úklidu. Tato potřeba přichází v této fázi zcela sama, tak jí využijte. Navíc – vnějším úklidem uklízíte i uvnitř sebe, a tím může zmizet i řada vašich vnitřních tlaků.

Potřeba ponoru do vnitřního světa. Tohle je ten největší rozdíl mezi premenstruační fází a fází dynamickou. Ubývá vám energie a nechce se vám tolik být ve vnějším světě. Respektujte to, je to důležité pro udržení vaší vnitřní harmonie!

Potřeba času pro sebe. I vy potřebujete čas pro sebe. Své rodině stažení do samoty vrátíte tím, že pak budete mnohem pohodovější a budete na ně mít víc energie.

Menstruační
fáze

Menstruační fáze

JAKÉ JSOU VAŠE POTŘEBY V MENSTRUAČNÍ FÁZI?

Potřeba spánku a odpočinku. Všechno živé v našem světě potřebuje čas od času odpočinek a takzvaně „dobít baterky“. V této fázi to proto dopřejte i sobě ve vydatné míře. Každá hodina, kterou budete odpočívat, se vám vrátí v mnohem větší výkonnosti a vyšším množství energie a pohody v příštím měsíci.

Potřeba spojení sama se sebou. Každý člověk se potřebuje čas od času ladit na svůj vnitřní kompas a vy jako žena máte tuto možnost spontánně každý měsíc. Podívejte se na to, zda jdete v životě tam, kam skutečně chcete jít. Anebo se jen věnujte tomu, co vám dělá dobře (tanec, malování nebo masáž či horká vana plná pěny).

Potřeba samoty. Pokud cítíte potřebu být jen sama, určitě ji respektujte. Nebude to trvat dlouho a zase budete ráda s druhými lidmi.

Potřeba nicnedělání. Ženy se často trápí, že jim v této fázi věci nejdou tak rychle a že nejsou tak výkonné. Je to v pořádku. Odpočívejte a dopřejte si skutečné nicnedělání. Vše lehce doženete ve fázích následujících.

Potřeba hlubokého ponoru do vnitřního světa. Hledáte odpovědi na svoje životní otázky? Využijte svého meditativního stavu v menstruační fázi k jejich nalezení…

NÁVOD NA ŽENY
aneb
PRŮVODCE MODERNÍHO MUŽE PO NEVYZPYTATELNÉM SVĚTĚ ŽEN

Kniha vznikla na popud řady mužů, kteří nás v průběhu práce na projektu pro ženy nazvaného Cyklická žena® oslovovali s komentáři typu: „Kdybych tohle věděl dřív…“ a zejména s žádostmi o jasný a srozumitelný návod k tomu, jak mohou vycházet se ženami kolem sebe.

Kniha vznikla na popud řady mužů, kteří nás v průběhu práce na projektu pro ženy nazvaného Cyklická žena® oslovovali s komentáři typu: „Kdybych tohle věděl dřív…“ a zejména s žádostmi o jasný a srozumitelný návod k tomu, jak mohou vycházet se ženami kolem sebe.

Pochopíte, kdy je ten správný čas
jim naslouchat
a kdy
raději vypadnout.

Díky Návodu na ženy objevíte sama sebe a kouzlo svých měsíčních proměn. Naučíte se je respektovat a využívat. A budete umět o svých ženských potřebách jasně a efektivně komunikovat s muži kolem sebe!

Dana-Sofie
Šlancarová

vystudovala češtinu a angličtinu a dlouho působila na volné noze jako překladatelka, korektorka, fotografka a novinářka. Majitelka nakladatelství OSULE a e-shopu Lifehacking.store a zakladatelka projektu Cyklická žena®.

Erik Hutter

původní profesí ajťák, dnes kouč a mentor a také podnikatel a investor. Miluje objevování a dobrodružství a rád se označuje za šťastného člověka – právě proto, že přijal nekonečnou výuku ve Škole života jako úžasnou dobrodružnou hru.

Co o knize řekli ti, co už měli možnost si ji přečíst:

„WOW, tak to je něco…!“ Ano, tohle jsem při čtení této knihy několikrát doslova vykřikl. Proč? Je to jednoduché: Sofie s Erikem v knize popisují věci, které dennodenně zažívám na vlastní kůži, jak se svou partnerkou, tak se ženami, s nimiž spolupracuji, a do této chvíle jsem vůbec nevěděl, proč tomu tak je. Návod na ženy patří do rukou každého muže. Kniha sama o sobě je nabitá úžasnou energií a je skvělým průvodcem do světa žen. Díky za ni.
Michal Kolář
Podporovatel tvůrců v jejich vizích a projektech, kolami.cz
Chvíľu mi trvalo, kým som vôbec pochopil, že ženy sa od mužov líšia viac než len vonkajším vzhľadom. Že vnímajú a preciťujú svet inak. Že komunikujú inak. To som ešte nevedel, že čoskoro spoznám nevyspytateľnú ženskú premenlivosť, ktorej nebudem rozumieť a ktorá ma zaskočí vždy, keď to najmenej čakám. Sofia a Erik vo svojej knihe prakticky a humorne túto ženskú nevyspytateľnosť dekódujú a ukazujú jednoduchý návod, ako muž môže svoju ženu pochopiť, podporiť a milovať bez ohľadu na to, či je práve milá alebo mrzutá, energická alebo prítulná.
Ján Polák
priekopník zmysluplného podnikania, medzinárodný firemný a teamový poradca a mentor, master kouč Dynamiky bohatstva, janpolak.com
Skvělá kniha! Srozumitelná, přehledná, strukturovaná. Pro muže ideální. 🙂 A nejenom pro ně! Lituji jen, že jsem tuto knihu nemohl mít před mnoha lety. Kolik bych si ušetřil nedorozumění a špatných nálad. Jsem přesvědčen, že díky této knize mnoho mužů o malinko více pochopí obrovský a nádherný komplex jménem ŽENA a mnoho žen porozumí více samy sobě. A na světě bude o něco lépe.
Jan Zeman
podnikatel a majitel Biopekárny Zemanka, biopekarnazemanka.cz
Už teď považuji Návod na ženy za „knihu roku 2015“, a to je teprve březen. Milí muži, kteří stále hledáte ten skutečný „návod na ženy“ – tohle je ONO! A není to nakonec vůbec žádná velká věda. 😉 Kniha je velmi prakticky pojatá, psaná jasně, stručně, výstižně, jde přímo k věci (tedy k ženě :)). Milé ženy, je to kniha i pro vás! Teď už budete rozumět, proč jsme každý den jiné, přestanete se tím trápit a naučíte se kouzlit…
Lucie Koubek
jazykový konzultant, luciekoubek.cz
Principy popsané v této knize jsou prostě fyziologický a přírodní fakt. Jako žena vám mohu osobně tuto proměnlivost potvrdit z vlastního života – a stejně tak oba vnímáme tyto proměňující se energie v našem partnerství. Přijmete-li tedy tento fakt u své partnerky, nesmírně se uleví vám oběma a ve vašem vztahu se začnou dít malé zázraky. Kdyby se muži setkávali s touto proměnlivostí u svých matek bezpečně a přirozeně dříve už v dětství, ušetřili by si v dospělosti mnoho zmatených pocitů a tato kniha by nebyla takovým překvapením. Můj syn přijímá cykličnost už od dětství jako přirozenou věc – v mé menstruační fázi umírňuje své kamarády, kteří k nám přijdou na návštěvu, protože ví, že potřebuju ticho. 🙂 V této knize najdete mnoho skrytých příčin konfliktů a nedorozumění, která se už dál nemusí ve vašem vztahu opakovat. Váš život se po přečtení této knihy stane pestřejším. Jen pozor, nechtějte svou partnerku pevně uzamknout do tohoto schématu! Ženská proměnlivost je zkrátka proměnlivá. 🙂 Naučte se ji milovat, i když jí nerozumíte. A v tom vám tato kniha může být velmi dobrým průvodcem.
Šárka Kotvalová a Zdeněk Weber
životní partneři, mentoři a spoluatoři projektu JustLove – lidského učení o lásce, síle, zranitelnosti a humoru, justlove.cz
V momentě, kdy jsem pochopila a přijala svou cykličnost a proměnlivost, se můj život neuvěřitelně zjednodušil. V momentě, kdy to pochopil a přijal můj manžel, dostal náš vztah nový a hlubší rozměr. Díky tomuto poznání jsem sama sobě blíž a obrovskou blízkost cítím i v partnerství. Je tolik osvobozující, když se před svým mužem nestydíte mluvit o menstruaci, když chápe vaši únavu během krvácení, když se na vás nezlobí za to, že jste super-kritická saň, která seká hlavy všude, kam vstoupí (hlavně tu jeho), když společně dokážete využít vaši neuvěřitelně rychlou energii během dynamické fáze. Svoboda a jednoduchost žití, to je to co, s pochopením ženské cykličnosti přichází do života ženy, ale i muže. Díky této úžasné praktické knize pochopíte ženskou proměnlivost i vy a začne se vám spolu lépe žít!
Alice Kirš
zakladatelka projektu Ženy ženám® a autorka knihy 17 tváří ženy, zenyzenam.cz
Číst knihu Sofie a Erika opravdu dává naději, že se onen tabuizovaný „slon v místnosti“ jménem menstruace dá nejen osedlat, ale že je to na jeho hřbetě i docela pěkná projížďka partnerským životem.
František Vymazal
zatím nezacyklený muž, tvůrce audree.io
Poznejte svou cyklickou proměnlivost,
a nalezněte tak harmonii ve svém životě i ve svých vztazích.

Zadejte e-mail, na který vám zašleme
30stránkovou ukázku z knihy Návod na ženy: